Vámos Miklós-est I
2017. november 20. hétfő
Vámos Miklós csak egy van. Az ezredfordulón megjelent kiváló regény - Anya csak egy van - címének parafrázisa tulajdonképpen magában foglalja a lényeget e lenyűgözően gazdag és termékeny pályát illetően. Az író töretlen népszerűségének titka ugyanis a mű és a személyiség egyediségében rejlik. Vámos nem hajlandó múló divatokról, kérészéletű irányzatokról tudomást venni. Makacs szerző, lehetne mondani, aki nem idomul, nem tagozódik be sehová. Külső elvárások helyett mindig belső hangjaira, mércéjére hagyatkozik, s így sosem hagyja cserben hűséges és roppant népes olvasótáborát. A közönség ugyanis tudja, nagyjából mire számíthat, mit várhat a következő könyvtől, ám a felismerhetően karakteres stílus, elbeszélésmód, történetszövés könyvről könyvre mindig kínál valamilyen meglepetést, váratlant, újat is.

Így aztán Vámos Miklóst aligha kell ennél részletesebben bemutatni a kortárs magyar irodalom híveinek, hiszen olyan művek szerzőjeként, mint a Félnóta, a Zenga zének, a Sánta kutya és az Apák könyve évtizedek óta legnépszerűbb íróink egyike. És akkor drámaírói munkásságáról vagy emlékezetes televíziós műsorairól még szó sem esett. Meghívott barátai, kiváló művésztársai, Rudolf Péter és Karácsony János jelenléte ugyanakkor garancia arra, hogy e bizonnyal nagy érdeklődéssel várt est izgalmasan többszólamú legyen.
0:00

Programajánló

  • Össz-hang


    Fesztivál Színház
  • Az amerikai barát (Der Amerikanische Freund, 1977)


    Előadóterem
  • Szijj Ferenc-est


    Üvegterem
  • Távol és mégis közel (In Weiter Ferne, so nah!, 1993)


    Előadóterem

Digitális Irodalom

A Literárium 2012 januárja óta havonta jelentkező kortárs irodalmi estjei igazolják, hogy az irodalom a Müpában is végleg otthonra talált. A több művészeti ágat is bevonó, zenészek, művészek közreműködésével létrejövő estek vágott változatát, a Digitális Irodalmat hallgatva bármikor betekintést nyerhetünk legnagyobb kortárs szerzőink műhelyébe.

  • 2. oldal / 3

 

 

A Müpa Médiatárban szereplő tartalmak az Artisjus (szerződésszám: I-00848) engedélyével kerültek felhasználásra.