Beethoven egyetlen operájának nyitányát követően Marie-Elisabeth Hecker adja elő Edward Elgar utolsó nagyszabású alkotását, az e-moll csellóversenyt. A fiatal szólista generációjának egyik legkeresettebb művésze és kamaramuzsikusa. A sort Rachmaninov II. szimfóniája zárja.
A Fidelio három változatban is fennmaradt, s ugyanez vonatkozik a darab nyitányára is. Amit ma Fidelio-nyitánynak nevezünk, az az utolsó, 1814-ben komponált változat, mely koncerttermekben előadott, önálló alkotásként is nagy népszerűségnek örvend. Beethoven darabját a brit Edward Elgar kompozíciója, a közvetlenül az I. világháború után, 1919-ben komponált e-moll csellóverseny követi, mely a háborútól és felesége elvesztésétől megtört szerző utolsó nagyszabású alkotása. (Élete utolsó tizenöt évé...ben Elgar felhagyott a komponálással.) A koncerten elhangzó utolsó mű, Szergej Rachmaninov II. szimfóniája olyan darab, amely megszületése óta számos változtatást ért meg: bár manapság a négytételes darabot már teljes hosszában is szokás játszani, gyakran a rövidített, „kompaktabb” változatot tűzik műsorra az első tétel ismétléseinek elhagyásával.
Rendező: Pannon Filharmonikusok
Parkolási információk
A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.
Biztonságos jegyvásárlás
Felhívjuk kedves Látogatóink figyelmét, hogy a Müpa kizárólag a saját weboldalán és hivatalos jegypénztáraiban megváltott jegyekre tud garanciát vállalni. A kellemetlenségek elkerülése érdekében javasoljuk, hogy előadásainkra, koncertjeinkre a jövőben is a mupa.hu weboldalon keresztül, valamint az Interticket (jegy.hu) országos hálózatában vagy a jegypénztárainkban váltsa meg jegyét.